T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BADEM HASADI ŞENLİĞİ YAPILDI

Yayın Tarihi : 14.9.2022

11.09.2022 tarihinde Hilvan İlçemizin Çakmak Mahallesi'nde İl Müdürlüğümüz koordinesinde  düzenlenen Badem Hasadı Şenliğimize Sayın Valimiz Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, MHP eski dönem Milletvekili Muzaffer Çakmaklı ve ilimizin değerli protokol üyeleri, seçkin akademisyenlerimiz ile kıymetli çiftçilerimiz katılım sağladı. 

Şanlıurfa Valimiz Sayın Salih Ayhan; “Şanlıurfa’mız tarım ve hayvancılıkta lokomotif şehirlerden bir tanesi. Neredeyse her hafta başka bir ürünle hasat günü yapıyoruz. Şanlıurfa her geçen yıl badem üretimindeki payını da artırıyor. İklimi ve coğrafyası buna çok uygun. Yetiştirdiğimiz ürünlerimizin işlenmesine yönelik de sanayi tesislerimiz bulunuyor. Bu çeşitliliği artırarak üretici kardeşlerimizin gelirlerini daha da artırmalarını bekliyoruz. Emek sizden, destek bizden, bereket de Allah’tan olsun; hasadımız bol bereketli olsun.” dedi.

İl Müdürümüz Sayın Dr. Murat ÇAKMAKLI'nın yaptığı açılış konuşmasını takiben söz alan protokol üyelerimizin ardından Sayın Valimizin konuşması akabinde sembolik olarak badem hasadı yapılarak, doğaya keklik bırakıldı.