7.5.2018 / Gösterim Sayısı : 288

Lider Çocuk Tarım Kampı Şanlıurfa’da Yapıldı

#lider çocuk kampı

     Eğitim Yayım ve Yayınlar Daire Başkanlığının destekleriyle bu yıl beşincisi düzenlenen "Lider Çocuk Tarım Kampı "etkinliği 24 Nisan 2018 tarihinde Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Murat ÇAKMAKLI'nın katılımlarıyla İl Müdürlüğü sosyal tesislerinde başladı.  İlkokul 4. Sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ile yenilebilir yabani bitkiler hakkında bilgi verilmesi amacıyla yapıldı.

   Bu yıl Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğünün koordinesinde Haliliye İlçesine bağlı Bakımlı İlkokulunda 28 Öğrencinin katılımıyla 3 günlük bir etkinlik düzenlendi. Tarım Kampında öğrencilere il müdürlüğünün faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Teknik personeller gözetiminde 1. gün hipodrom ve hara bölgesine gezi düzenlendi 2. gün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın eşi Saygıdeğer hanımefendi Emine ERDOĞAN öncülüğünde Şanlıurfa'mızda Üçüncüsü düzenlenen Yerel Tohum Buluşmaları programına katıldılar.  3. günde ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Ahmet Eşref FAKIBABA'nın katılımıyla organize edilen Kaliteli Kaba Yem Programına katıldılar. Öğle yemeğinden sonra Şanlıurfa Tarım Fuarında: Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurum Başkanı Hakan KALENDER ile Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Vekili Salih ÇELİK çocuklara katılım belgeleri verip oyuncak hediye ettiler.

    Eğitim Yayım ve Yayınlar Daire Başkanlığının destekleriyle Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinesinde; 2018 yılı kamp programının teması beslenme ve gıda için biyoçeşitlilik olarak belirlenmiş olduğundan kamp uygulamasına katılan öğrencilere yenilebilir yabani bitki türleri hakkında teknik personelimiz tarafından eğitimler verilerek biyoçeşitlilik hakkında bilgilendirilmiştir.

''